Connect with us

Ulusal Savunma

Yılmaz Özdil’den muhalefete tenkit: Siz bu seçimleri kazanamadığınız için gazeteciler bedel ödüyor

Sözcü gazetesi muharriri Yılmaz Özdil ameliyatı nedeniyle verdiği ortanın akabinde Bizim TV Youtube kanalında Lale Özan Arslan’ın konuğu oldu …

Sözcü gazetesi muharriri Yılmaz Özdil ameliyatı nedeniyle verdiği ortanın akabinde Bizim TV Youtube kanalında Lale Özan Arslan’ın konuğu oldu.

‘Uğur ağabeyin ne vakit gereksinimi varsa yanındayım’

Yılmaz Özdil, Uğur Dündar için, “Uğur ağabey açısından durum düzeltildiğine nazaran benim açımdan da asla bir şey yok. Uğur ağabeyin ne vakit muhtaçlığı varsa ben her vakit onun yanındayım. Bizim açımızdan sorun yok” tabirlerini kullandı.

Sözcü Gazetesi’ndeki vazifesine ait Özdil, “Burak Akbay ile aramızdaki alaka işveren çalışan bağı değildir. İnsan olarak kendisini severim. Benim Sözcü Gazetesi’nde devam etmemin tek sebebi, Sözcü Gazetesi aleyhindeki iftiralarla dolu davanın devam etmesi. Bu dava bitene kadar Sözcü Gazetesi haklı olduğu davayı kazanana kadar ben Burak Akbay’ın yanındayım. 5 milyon dolarlık teklifi bile kabul etmedim. 5 değil 555 milyon dolar da olsa; çalıştığım kuruma bu türlü bir iftira atılmışken, bu türlü bir dava varken Burak Akbay’ı ve mesai arkadaşlarımı yarı yolda bırakmam” diye konuştu.

‘Erdoğan kasıtlı olarak doğu olmayan bilgiler yayıyor’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Avrupa’da Kovid-19 aşısının paralı olduğunu söylemesine Özdil, “Bunun ismi cehalet bilimi. Yanlışsız olmadığını kendisi de biliyor” dedi ve şöyle devam etti:

“Bu işi şuurlu olarak yapıyor. Kasıtlı olarak yanlışsız olmayan bilgileri yayıyor. Kendi kitlesini bile bile gerçek olmayan bilgileri savunmaya mecbur bırakıyor. Baş karışıklığı bilhassa yaratılıyor. Toplumun gerçek bilgiye ulaşması ne kadar engellenirse, bu tıp iktidarlar o kadar güç sahibi olur. Bu çerçeveden baktığımızda aslında Türk medyasının neden yandaşlaştırıldığını ve muhalif medyaya neden rutubet üzere uydur kaydır adamların sızdırıldığının da karşılığıdır.”

‘Yandaş medya ‘Sedat Peker Bakan oldu’ dese inanacaklar’

Sözcü gazetesinin haberine nazaran, medyaya yönelik tenkitlerini sıralayan Özdil, “Öyle bir hale getirildi ki Türk toplumu medya manasında, Satürn dünyaya çarpsa Türkiye’nin yarısının haberi olmaz. Sedat Peker’in yüz milyonlarca kere izleniyor lakin anketlerde bakılıyor ki toplumun çok değerli bir kısmı hayatı boyunca bu türlü bir şey duymamış. Bunu hakikat dürüst haber yapabilecek medya yok. Sav ediyorum, Tayyip Erdoğan talimat versin, yandaş medya yayına başlasın ‘Milli Eğitim Bakanı Sedat Peker’ diye. 1 hafta sonra anket yapın, Türkiye’nin çok değerli bir kısmı Sedat Peker’i Ulusal Eğitim Bakanı zanneder.”

Özdil, şöyle devam etti:

  • Muhalefetten milletvekilleri ‘bizi eleştiriyorsunuz’ diyor lakin ben de onlara diyorum ki ‘Siz seçimi kaybettiğinizde ben işten atılıyorum, ben mahpusta yargılanıyorum’ Siz seçim kaybettiğiniz için Necati Yanlışsız üzere hepimizin onur duyduğu bir gazeteciye mahpus cezası veriliyor ancak siz orada oturmaya devam ediyorsunuz.
  • Siz bu seçimleri kazanamadığınız için Emin Çölaşan üzere, Yücel Arı, Metin Yılmaz, Burak Akbay üzere beşerler hayatlarıyla ilgili bedel ödüyorlar. Ancak siz hiçbir şey olmamış üzere çıkıp toplumun huzuruna, yolunuza devam ediyorsunuz. Bizim asıl sizi eleştirmemiz lazım.
  • Türkiye’de yalnızca muhalefet partileri ve muhalefet partilerine goygoyculuk yapan gazeteciler bedel ödemiyor. Bunun dışında Türkiye’de herkes bedel ödüyor. Bu yanlış bir bakış açısıdır. Muhalefet, irtibata bu başla bakmaya devam ettiği sürece, AKP bunlarla kedinin fareyle oynadığı üzere oynamaya devam eder.

‘Sedat Peker CHP ve DÜZGÜN Parti’yi amaç alsaydı çaycıları bile hapisteydi’

Organize kabahat örgütü liderliğinden karar giymiş Sedat Peker’in gündemi sarsan açıklamalarıyla ilgili konuşan Özdil,

  • Bana nazaran Sedat Peker bir mafya mensubu değil. Alaattin Çakıcı da bir mafya mensubu değil. İnsanların cürüm işlemesi öbür bir şey, o cürmü işleyip karşılığında cezasını ödemesi öbür bir şey. Cürüm kavramı ve mafya kavramı öteki şeyler. Bu tıp adamlar Türkiye’nin tarihinde de her vakit var olan, bu toplumun içinden çıkmış, devletin baba rolüne soyunmuş beşerler var.
  • Bu çeşit insan tipleri devleti kendi üzerinde gören ancak suça da karışmış insan tipleri bizim tarihimizin bütününde var. Mafya ve kabadayı kavramı öteki şeyler. Sedat Peker’in aslında anlattıkları insani çürümüşlük. Sedat Peker bu açıklamaları yapmaya başladığından beri ısrarla diyoruz, savcıların kesinlikle devreye girmesi lazım.
  • Şayet Sedat Peker, misal açıklamaları CHP ve YETERLİ Parti hakkında yapsaydı, çaycılarıyla birlikte mahpusa tıkarlardı. Sedat Peker’in anlattıkları da bu insani çürümüşlük.

‘Soylu bakanlıktan indiği an dava edeceğim’

Özdil, Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanlığı’ndan çekildiği an kendisine dava açacağını şu sözlerle duyurdu:

“Süleyman Soylu bakanlıktan insin, milletvekilliğinden düşsün, ben yurttaş olarak Süleyman Soylu’yu dava edeceğim. Zira bana PKK’lı dedi. Bana bu iftirayı kimse atamaz. Bırak yazı yazmayı, mahkemeye vereceğim.“

‘CHP hemen savcılığa başvurmalı’

Deniz Baykal ile Korkmaz Karaca’nın ilgisine dair tezlerle ilgili Özdil, şunları söyledi:

  • Son derece önemli buluyorum. Bununla ilgili derhal isimli bir şey yapılması lazım. Hem Deniz Baykal ailesinin bu mevzuda acil bir teşebbüs bulunması gerekirdi bana sorarsanız. Ya da Korkmaz Karaca’nın çıkıp çabucak o saniyede bulunması gerekirdi.
  • Bunlar gecikiyor. Birebir vakitte rastgele bir savcı da topa girmeyince ortada kalıyor. Sedat Peker de ‘itiraz ederseniz isimleri açıklarım’ diyor. İlgiyle izliyoruz.
  • Türkiye ismine nitekim üzülerek, içimiz kan ağlayarak izliyoruz. Bu manada argümanını çok önemli buluyorum. Beden bulması lazım.
  • Yalnızca Deniz Baykal problemi değil, Türk siyasetinin dizayn edilmesi, Türkiye’nin kurucu partisi CHP’nin dizayn edilmesi başta olmak üzere, Türkiye’nin rejiminin değişmesine sebep olan olaylara yol açtı bu hadiseler. Bunun derhal takibinin yapılması lazım. CHP’nin de açıklama yapması lazım. İvedilikle savcılığa başvurması lazım.
Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir