Connect with us

Ulusal Savunma

Yeni Şafak muharriri Karagül: Türkiye’yi durdurmak için harekete geçecekler, 2023 öncesi ağır bir hücum planlıyorlar

Yeni Şafak gazetesi muharriri İbrahim Karagül, bugün (5 Temmuz 2021) yayımlanan yazısında 15 Temmuz 2016’da düzenlenen darbe teşebbüsü için “15 …

Yeni Şafak gazetesi muharriri İbrahim Karagül, bugün (5 Temmuz 2021) yayımlanan yazısında 15 Temmuz 2016’da düzenlenen darbe teşebbüsü için “15 Temmuz darbesi, saldırısı, işgal teşebbüsü bir medeniyetler çatışmasıdır. Batı’nın İslam’la savaşının, Batı-İslâm medeniyetler hesaplaşmasının yeni bir örneğidir. Türklerin ikinci sefer coğrafyaya dönüşünü durdurmaya ayarlı çokuluslu bir saldırıdır” dedi.

Bunun bir darbe değil, dış müdahale olduğunu söyleyen Karagül, “Bu bir darbe değil, dış müdahaledir. ‘Türkiye durdurulursa coğrafyayı yüz yıl daha elimizde tutarız’ sloganı ile uygulanan bir plandır” diye yazdı. Karagül, şöyle devam etti:

’21. yüzyılın birinci kapışması’

“Bize yeni bir 20. yüzyıl dayatanların, coğrafyayı kent devletlerine kadar bölüp parçalama planları yapanların, yeryüzünün ana eksenini Müslümanlardan arındırmak isteyenlerin, Türkiye’nin Batı’ya meydan okumasının önüne geçmek isteyenlerin yürüttüğü dev bir projedir.

ABD’nin, AB ülkelerinin, İsrail’in, onların denetimindeki birtakım bölge ülkelerinin ve içerideki ortakların birlikte planlayıp yönettikleri, 1. Dünya Savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana yaşadığımız en büyük akındır.

Tam bin yıldır, bu coğrafyada yükselen güçle, Batı dünyası ortasında devam eden, 1071 Malazgirt’ten beri coğrafyanın siyasi tarihini belirleyen, hesaplaşmanın 21. yüzyıldaki birinci büyük kapışmasıdır.

‘O gece akınlar ABD üslerinden yönetildi’

Batı medeniyeti, İslâm dünyasını durdurmak, Türkiye’nin yükselişini engellemek, Türkiye öncülüğünde bir coğrafya ekseninin şekillenmesinin önüne geçmek için, muhafazakâr kimlikli bir taşeron yapı üzerinden Türkiye’ye saldırmıştır.

FETÖ denilen bir vatan hainleri oluşumu, on yıllardır beslenip büyütülmüş, devletin ve toplumun hudut sistemine yerleştirilmiş, tam da vakti geldiğinde harekete geçirilmiş, onlar dışarıdan FETÖ içeriden harekete geçmiştir.

O gece; ABD üslerinden akın yönetilmiş, milletin ve devletin bütün kıymet ve kurumları maksat alınmış, vatan savunması yapanlara katliam uygulanmış, bu ülkenin uçakları ve tankları işgal güçlerinin buyruğuna verilmiş, güney hudutları boşaltılmış, donanma gemileri kendi ülkesini işgale girişmiştir.

‘İnfaz timleri harekete geçirildi’

O gece bu ülkenin, Erdoğan’ı öldürmek için suikast grupları harekete geçirilmiş, Erdoğan’ın grubunda bulunan herkesin yakalanıp infaz edilmesi için timler oluşturulmuş, ona dayanak veren kitleler düşman bellenip açık akınlara maruz bırakılmıştır.

O gece, zaten sokaklara dökülen Anadolu insanı, vatansever insanlarımız, yalnızca Fetullahçı Terör Örgütü militanlarıyla değil, ABD ve Avrupa ile çatışmış, dünya tarihinde eşi gibisi sıkıntı görülür bir çaba örneği sergilemiş, tankların önüne dikilmiş, kurşunlara karşı yürümüştür.

O gece tarih yapan, coğrafya inşa eden siyasi genetik yine uyanmış ve harekete geçmiştir.

Her kare fotoğraf bir siyasi tarihtir..

O geceden kalma her kare fotoğraf bir siyasi tarihtir.

O gece Türkiye’yi yüz yıl sonra bir sefer daha tarih dışına itmeye girişenlere karşı bir millet ayağa kalktı, dünyanın en büyük güçlerini hezimete uğrattı.

O gece Türkiye; doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine harekete geçti, kentler ayağa kalktı, milyonlar sokaklara aktı, tarihi aksine çevirdi.

O gece; 20. yüzyıl boyunca ‘Son Vatan’ olan Türkiye, 21. yüzyıl için coğrafyanın ‘Anavatanı’ oldu.

FETÖ başaramadı, içeride çabucak yeni cephe kuruldu

15 Temmuz yalnızca bir darbe değil, yalnızca bir FETÖ saldırısı değildir. O denli olsaydı; FETÖ tasfiye edildikten sonra ABD, Avrupa ülkeleri ve onların kontrolündeki ülkeler, FETÖ hücrelerini korumazdı. ‘Adamları’na sahip çıktılar.

Onları NATO üslerinde, ABD üslerinde, ABD müttefiki ülkelerde muhafazaya aldılar.

O denli olsaydı; FETÖ terör örgütü tasfiye edildikten sonra sorun çözülürdü. O denli olmadı. Yeni bir cephe inşa edilip FETÖ yerine ikame edildi. Bu sefer muhalif siyasi partilerle terör örgütleri bir ortaya getirilip yeni daha geniş bir ‘içeriden müdahale ittifakı’ şekillendirildi.

On yıllardır ne kadar insan ve etrafa yatırım yapmışlarsa, Türkiye içinde ne kadar kontaklı insan ve etraf varsa hepsini tek çatı altında topladılar.

‘Açık bir hazırlık var’

Bu partilerin, bireylerin, çevrelerin, örgütlerin tek bir lisan konuştuğunu, tek bir merkezden beslendiğini, tek bir maksada yöneltildiğini, ortalarındaki bütün farklılıkların ortadan kaldırıldığını gördük, görüyoruz.

Siyaset, iç siyaset görünümü altında bir kapalı hazırlık, bir kapalı ajanda yürütüyorlar. Artık her şey siyasi çizgiyi geçti, demokratik ölçeği geçti, bir ulusal güvenlik meselesine, bir toplumsal bütünlük sıkıntısına, bir Türkiye sıkıntısına dönüştü.

Türkiye’yi durdurmak için harekete geçecekler. Türkiye’nin geleceğini vurmaya çalışacaklar. Ülkenin ve milletin felâketini hazırlıyorlar. 2023 öncesi ağır bir hücum planlıyorlar.

‘Türkiye onların kalelerine yürüdü’

15 Temmuz’dan sonra ne oldu? Türkiye, bu saldırıyı binlerce yıllık devlet aklıyla, medeniyetler kimliği ile okudu. Hudutlarındaki savunmayı çok ötelere taşıdı. Libya’dan Karabağ’a, Basra Körfezi’nden Kızıldeniz’e, Suriye’den Doğu Akdeniz’e harika bir nüfuz alanı oluşturdu.

Savunmaya geçmedi, aslında onların kalelerine yürüdü. Beş yılda hiçbir ülkenin ulaşamayacağı güç alanı inşa etti. Yalnızca tetikçileri değil, işverenlerini vurdu.

‘Onlar yeniden kaybedecek, olan içeridekilere olacak’

Onlar ne yaparsa yapsın, ne planlarsa planlasın Türkiye, her taarruz teşebbüsünden sonra çok daha ötelere uzanacak. Çok daha büyük güç inşa edecek. 15 Temmuz’dan daha beter, daha da rezil olacaklar.

2023 öncesi bu saldırıyı bekliyoruz. Ancak saldırıyı nasıl durduracağımızı da, akın sonrası ne kadar uzaklara yürüyeceğimizi de, onlar güç kaybederken Türkiye’nin nasıl yıldızlaşacağını da biliyoruz.

Olan içeridekilere olacak. FETÖ’den daha acıklı duruma düşecekler.”

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir