Connect with us

Güncel Haberler

WIHU Başkanı’ndan Rusya Müftülüğü’ne Kovid-19’a karşı çabadaki katkıdan ötürü teşekkür

Forum kapsamında, ortalarında açık oturum tartışmaları, bilim ve uygulama toplantıları, daima faaliyette olan çeşitli forumların oturumları …

Forum kapsamında, ortalarında açık oturum tartışmaları, bilim ve uygulama toplantıları, daima faaliyette olan çeşitli forumların oturumları, sunum ve stantlar dahil 100’den fazla aktiflik düzenlenecek.

Pandemi nedeniyle bu yıl forum sıhhat konusu üzerinde ağırlaşacak. Bilindiği üzere, salgının global sıhhat hizmetleri üzerinde büyük bir tesiri var. Yeni koronavirüs şimdi tam olarak araştırılmadı. Yeni mutasyonlar ortaya çıkıyor ve bunlara karşı gayret ve tedbirler global sıhhat topluluğunun ortak eforlarını gerektiriyor.

Kazan Forumu kapsamında, ‘Kovid-19 kurallarında tıp’ başlıklı başka bir oturum gerçekleştirildi. Rus ve yabancı uzmanlar kendi deneylerini paylaştı. Oturuma, Dünya İslam Sıhhat Birliği (WIHU) Uzm. Dr. Kasım Sezen de katıldı.

Uzm. Dr. Kasım Sezen, Sputnik’e açıklamasında, şu değerlendirmede bulundu:

“Biz, Dünya İslam Sıhhat Birliği olarak, bütün dünyadan Kovid-19 ile ilgili bilgiler elde etmeye çalışıyoruz. Dünya Sıhhat Örgütü’nden de gelen datalar var. Tabi ki politik sebeplerden dolayı birtakım bilgilerin paylaşılması kısa vadede güç. Uzun vadede bunlar paylaşılacak ve bunlar hepsi birleştirilip yayınlanacak. Geçtiğimiz Aralık ayında sanal ortamda doksan ülkenin iştirakiyle “Dünya İslam Sıhhat Birliği Kovid-19’20” isimli bir toplantı yaptık. Oradan birtakım çıktılar elde ettik. Bugün de burada, sağ olsun, Rusya Müftülüğü’nün toplantısı oldu. Buradaki toplantı da pek çok ülkenin iştirakiyle gerçekleşti. İştirakçilerin çok yararlı bildirimleri oldu. Bunlardan Kovid-19 ile uğraş kapsamında istifade edeceğiz inşallah”. 

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir