Connect with us

Ulusal Savunma

Toyota Türkiye, 15 gün üretime bakım molası verecek

Türk otomotiv dalının öncü kuruluşlarından Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye; planlı bakım, tamir ve revizyon çalışmaları nedeniyle 1 – 15 Ağustos …

Türk otomotiv dalının öncü kuruluşlarından Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye; planlı bakım, tamir ve revizyon çalışmaları nedeniyle 1 – 15 Ağustos 2021 tarihleri ortasında üretime orta vereceğini açıkladı.

Dünya’nın haberine nazaran karar doğrultusunda fabrika çalışanlarının büyük çoğunluğu bu dönemde yıllık fiyatlı müsaadelerini kullanırken, fabrikada sadece bakım çalışmalarında misyonlu işçi bulunmaya devam edecek.

Bu yıl 247 bin araç üretimi planlanıyor

Türkiye’nin üretim ve ihracat devlerinden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2021 yılında 247 bin adet araç üreterek bunun 197 bini ihraç etmeyi hedefliyor. 2021 ve gelecek yıllarda da yüksek kaliteli araçlarımızın yanında verimlilik, güvenlik, etraf ve öbür üretim faktörlerini de fabrikamızda en üst düzeyde tutmaya devam ediyor. 

Üretiminin yüzde 90’ını dünyanın 150’yi aşkın ülkeye ihraç eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, hala 5 bin 500 kişilik istihdamı ve 2.27 milyar dolar pahasında toplam yatırımı ile Sakarya ve Türkiye’ye katma bedel sağlamaya devam ediyor.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir