Connect with us

Ulusal Savunma

Seyahat kısıtlamalarının kalkmasıyla uçak biletleri zamlandı, rekor fiyatlı uçuş Dubai’ye yapıldı

Kademeli olağanlaşma süreci, uçak ve otobüs biletlerine olan talebi artırdı. DHA’nın online uçak ve otobüs bileti platformu Turna.com’dan …

Kademeli olağanlaşma süreci, uçak ve otobüs biletlerine olan talebi artırdı. DHA’nın online uçak ve otobüs bileti platformu Turna.com’dan aktardığı haberinde, 2021’in birinci 6 ayında evli çiftler tatil rotalarını vizesiz ve karantina kaidesi olmayan Maldivler’e çevirdi.

Devam eden seyahat kısıtlamaları nedeniyle, daha inançlı ve farklı seyahat alternatiflerini kıymetlendiren çiftlerin birinci tercihinin, Maldivler’in başşehri Malé olduğu kaydedildi. Listeyi, Azerbaycan’ın Bakü ve Ukrayna’nın Kiev kentleri takip etti. Çiftler, iç çizgiler seyahatlerinde ise en çok İstanbul, İzmir ve Antalya’yı tercih etti.

Birinci 6 ayın en kıymetli uçak bileti, İstanbul – Dubai destinasyonunda 18 bin 409 liraya satıldı. İç çizgilerdeki en değerli bilet ise 2 bin 850 liraya satılan Ankara – Antalya uçuşu oldu. En ucuz yurt dışı uçak bileti; Kiev – Ankara destinasyonunda 190 liraya satıldı. En ucuz yurt içi uçak bileti ise Antalya – Adana destinasyonunda 80 liraya alıcı buldu. İç ve dış çizgilerde uçak biletlerinin en kıymetli olduğu ay haziran olurken, en ucuz olduğu aylar iç çizgilerde şubat ve mart, dış sınırlarda ise mart ve mayıs oldu.

Araştırma sonuçlarına nazaran, yılın birinci 6 ayında, iç çizgilerde en çok İstanbul – İzmir ortası seyahat edildi. Listeyi İstanbul – Antalya, İstanbul – Adana ve İstanbul – Trabzon destinasyonları takip etti. Dış çizgilerde Bakü listedeki birinciliğini korudu. Taşkent, Tahran, Malé ve Kiev ise listeyi takip eden kentler oldu. 2021’in birinci yarısında, en çok haziran ayında seyahat edildi.

Öğrenciler dış sınırlarda en çok Bakü, Varşova ve Priştine’ye seyahat etti. Öğrencilerin iç sınırlarda en çok uçtuğu kentler ise İstanbul, İzmir ve Antalya oldu. 65 yaşın üstündekiler ise yurt dışında Almanya’nın Stuttgart, Hamburg ve Nürnberg kentlerini, yurt içinde İstanbul, İzmir ve Trabzon’u tercih etti.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir