Connect with us

Ulusal Savunma

Sabah Muharriri: İskandinav ülkelerinde başbakan işe bisikletle gidermiş, Erdoğan da kaykay kullansa memleket kurtulacakmış

Sabah müellifi Engin Ardıç, bugünkü yazısında Tokyo Olimpiyatları’na yer verdi. 2020 Tokyo Olimpiyatları’na Japonya’nın 26 milyar dolar …

Sabah müellifi Engin Ardıç, bugünkü yazısında Tokyo Olimpiyatları’na yer verdi.

2020 Tokyo Olimpiyatları’na Japonya’nın 26 milyar dolar harcadığını belirten Ardıç “O kadar paraya kıymet miydi değmez miydi? Bilmem. ‘Külliye düşmanları’ karşılık versinler. Onlar ‘İtibardan da tasarruf olur’ diyorlar. İskandinav ülkelerinde başbakan işine bisikletle gelip gidermiş. Tayyip Erdoğan da ‘kaykay’ kullansa memleket kurtulacakmış” görüşünü lisana getirdi.

Japon halkının yüzde 20’sinin oyunlara ilgi gösterdiğini söz eden Ardıç, “Japonya’da halkın lakin yüzde 20’si Olimpiyat’a ilgi gösteriyormuş. Üstelik hava çok sıcakmış, virüs de süratle yayılıyor. Az kalsın bizde yapılacaktı bu Olimpiyat. İstanbul ucundan Tokyo’ya kaçırmıştı. Özürlü bir kızcağız çıkararak yaptığımız his sömürüsü de para etmemişti. Oyunların toplam maliyeti 26 milyar dolar. Televizyon yayın haklarıyla bu paranın karşılanması güç. Diğer da bir gelir yok, zira seyirci de yok, yasak. Ya İstanbul’da yapılsaydı neler olacaktı? Atina’da ne olduysa o olacaktı. Milyarlarca dolar ziyan. Seyirci bulamamışlardı da askeri okul öğrencilerini sivil giydirip tribünlere dayamışlardı” dedi.

“Tabii muhalefet kıyameti koparacaktı” diyen Ardıç, “Benim işçi halkım yemeye bir lokma kuru ekmek bulamıyor, milyonlarca kişi çöp tenekelerinden besleniyor, falan filan. ‘Prestij’ açısından ehemmiyeti büyüktü lakin. Haa, o kadar paraya kıymet miydi değmez miydi Bilmem. ‘Külliye düşmanları’ yanıt versinler. Onlar ‘Prestijden da tasarruf olur’ diyorlar. İskandinav ülkelerinde başbakan işine bisikletle gelip gidermiş. Tayyip Erdoğan da ‘kaykay’ kullansa memleket kurtulacakmış. Bu sene Olimpiyat’ta “kaykay sporu” da var, seyretsinler bari” diye yazdı.

Ardıç, olimpiyat oyunlarındaki ’10 metre havalı tabanca’ yarışıyla ilgili de “O yarışın hükümdarı ‘pompalıyla cinayet’ kısmında Esenyurt ve Sultanbeyli gibi alanlarda yapılıyor” yorumunda bulundu.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir