Connect with us

Güncel Haberler

Rusya Başbakanı Mişustin’den sürü bağışıklığını en az yüzde 80 seviyesine çıkarma talimatı

Koronavirüs hadise ve vefat sayılarındaki artış trendini bilakis çevirmek için çalışmalarını sürdüren Rusya hükümeti, Koronavirüsle Çaba Uyum …

Koronavirüs hadise ve vefat sayılarındaki artış trendini bilakis çevirmek için çalışmalarını sürdüren Rusya hükümeti, Koronavirüsle Çaba Uyum Heyeti toplantısından sonra alınan kararlara ait açıklama yaptı.

Mişustin tarafından imzalanan talimatlara nazaran Rusya Sıhhat Bakanlığı ile İnsan Sıhhati ve Tüketiciyi Muhafaza Kurumu (Rospotrebnadzor), koronavirüse karşı sürü bağışıklığının en az yüzde 80-90 seviyesine çıkarılmasına yönelik modeli güncelleyecek.

Yarına kadar güncellenmesi gereken model, hem yabancı vatandaşların hem de vatansız şahısların aşılanmasını, virüs mutasyon riskleri ve öteki şimdiki faktörler dikkate alınarak vatandaşlara yine aşılama yapılmasını öngörecek.

Bakanlık ve Rospotrebnadzor, ne ölçüde Kovid-19 aşısına muhtaçlık olduğuna dair hesapları da sunacak.

Rusya’da son 24 saatte tespit edilen 23 bin 962 yeni koronavirüs olayıyla birlikte toplam hadise sayısı 5 milyon 682 bin 634’e ulaştı. Son bir gün içinde 725 hasta hayatını kaybetti.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir