Connect with us

Güncel Haberler

Putin Kazakistan Devlet Lideri ile işbirliğini ve bölgesel problemleri görüştü

Kremlin’den yapılan açıklamada, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in Kazakistan Devlet Lideri Kasım Cömert Tokayev ile yaptığı telefon …

Kremlin’den yapılan açıklamada, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in Kazakistan Devlet Lideri Kasım Cömert Tokayev ile yaptığı telefon görüşmesinde ikili işbirliğinin ve bölgesel sıkıntıların ele alındığı tabir edildi.

Açıklamada, “Rusya Federasyonu Devlet Lideri Vladimir Putin ile Kazakistan Devlet Lideri Kasım Cömert Tokayev ortasında telefon görüşmesi yapıldı. Önderler, dostça bir havada ikili işbirliğinin geliştirilmesine ait aktüel hususların yanı sıra birtakım bölgesel sorunları ele aldı” sözlerine yer verildi.

Açıklamada ayrıyeten, “Taraflarca temaslara devam etme konusunda mutabık kalındığı” denildi.

Kazakistan: Önderler Afganistan’daki durumu görüştü

Kazakistan Devlet Başkanlığı basın dairesinden yapılan açıklamada ise Tokayev’in Rus mevkidaşı Putin ile Afganistan’daki durumu ve onun Orta Asya’daki istikrar ve güvenlik üzerindeki tesirini ele aldıkları duyuruldu.

Açıklamada, “Liderler Afganistan’daki durumu ve onun Orta Asya’daki istikrar ve güvenlik üzerindeki tesirini ele aldı. İki devletin ve bölgedeki öteki ülkelerin, başarılı sosyoekonomik kalkınmalarının sağlanması gayesiyle koordineli hareketlerinin kıymeti vurgulandı” tabirleri kullanıldı.

 

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir