Connect with us

Güncel Haberler

Pandemide elektroniğe talep arttı, Apple’a montaj yapan şirketin geliri beklenenden yüksek oldu

Pandemide meskenden çalışma, uzaktan eğitim ve oyun ekipmanlarına dönük talebin artmasıyla birlikte dünyanın en büyük elektronik imalat …

Pandemide meskenden çalışma, uzaktan eğitim ve oyun ekipmanlarına dönük talebin artmasıyla birlikte dünyanın en büyük elektronik imalat hizmetleri sağlayıcısı Hon Hai Precision’ın ikinci çeyrek gelirinde yüzde 20 artış kaydedildiği belirtildi.

Bloomberg’in bildirdiğine nazaran, Tayvanlı Hon Hai Precision şirketi yılın ikinci çeyreğinde 1.36 trilyon Tayvan doları (yaklaşık 48.7 milyar dolar) gelir elde etti. Gelir kestirimleri ise 1.34 trilyon Tayvan dolarıydı.

Şirket ayrıyeten Haziran ayı satışlarından 401.6 milyar Tayvan doları (14 milyar dolar) yarar elde etti. Yılbaşından bu yana elde edilen gelirse 2.7 trilyon Tayvan doları (yaklaşık 96.8 milyar dolar) oldu.

Yılın ikinci çeyreğindeki bu artış, pandemi kısıtlamalarının gevşetilmeye başlamasına karşın meskenden çalışma, konutta vakit geçirme üzere uygulamaların kalıcı olacağına dönük beklentiden kaynaklanıyor.

Oyun konsolları, iPhone üzere eserlere dönük talep arttıkça montaj sanayi üretimindeki artışın da devam edeceği öngörülüyor.

Bu talepten yola çıkan şirketler ayrıyeten çevrimiçi etkinliklerde daha yeterli hizmet verebilmek ismine için data altyapılarını geliştirmek için de çeşitli yatırımlar yapıyor.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir