Connect with us

Güncel Haberler

Oklahoma’da kapısına ‘Müslümanlar giremez’ yazılan atış poligonu satışa çıkarıldı

The Hill’in haberine nazaran, Save Yourself Gun Club atış poligonunun sahipleri, Facebook’ta yaptıkları paylaşımla Muskogee County’de bulunan iki …

The Hill’in haberine nazaran, Save Yourself Gun Club atış poligonunun sahipleri, Facebook’ta yaptıkları paylaşımla Muskogee County’de bulunan iki dönümlük mülklerini satacaklarını açıkladı.

Satış kararını memnuniyetle karşılayan bölgedeki Müslüman toplulukların önderleri, toplumsal medyada mevzuya ait açıklamalarda bulundu.

Council on American Islamic Relations’ın (Amerikan İslami Alakalar Konseyi) Oklahoma Bölge Müdürü Adam Soltani, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, nefretin para etmeyeceğini belirterek, “Müslümanların girişini engellemesi sebebiyle mahkemeye verdiğimiz, kendisini ‘Müslümanlardan bağımsız bir kuruluş’ ilan eden atış poligonu artık yok” dedi.

Soltani, paylaşımında ayrıyeten, “Hoşça kal ve geçmiş olsun. Oklahoma, yaymaya çalıştığın nefrete karşın artık daha âlâ bir yer.” sözünü kullandı.

Mülkün alıcısının olup olmadığı ise şimdi bilinmiyor.

Save Yourself Gun Club, 2015’te tartışmaların odağı olmuştu

Save Yourself Gun Club, 2015’te kapısına astığı “Bu özel dala ilişkin işletme, Müslümanlara kapalı bir kuruluştur. Rastgele birine hizmeti reddetme hakkımız gizlidir. Teşekkürler” yazılı ilandan sonra tartışmaların odağı olmuştu.

Bölgede ikamet eden Müslümanlardan Raja’ee Fatihah poligonda atış yapma isteğinin reddedilmesi sebebiyle işletmeye birkaç yıl süren ve 2019 Nisan’da sonlanan bir dava açmıştı.

İşletme sahiplerini temsil eden avukat olayla alakalı, Fatihah’ın “insanları tehdit ettiğini ve bir tartışma çıkartmak” için geldiğini söylemişti.

Aleyhine açılan dava kapandıktan sonra küçülmeye başlayan iş yeri, 2021’in başlarında müşterilerine üyeliklerinin nisanda sonlanacağını belirterek kapanacaklarını duyurmuştu.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir