Connect with us

Güncel Haberler

New York eyaletinde çalışanlara, koronavirüs aşısı yahut haftalık test mecburiliği getirildi

New York Valisi Andrew Cuomo, yaptığı duyuruda, eyalet genelindeki yaklaşık 250 bin çalışana, Kovid-19 hadiselerinde görülen artışları önlemek …

New York Valisi Andrew Cuomo, yaptığı duyuruda, eyalet genelindeki yaklaşık 250 bin çalışana, Kovid-19 hadiselerinde görülen artışları önlemek için aşı yahut haftalık test zorunluluğunu getirmeye mecbur olduklarını belirtti.

Cuomo, devlet hastanelerindeki sıhhat çalışanlarının ise aşı olma dışında öteki seçeneği bulunmadığını kaydederek, öte yandan özel bölümdeki patronlara çalışanlarını ve de müşterilerini aşılamaya teşvik etmeleri konusunda davette bulundu.

New York Belediye Lideri Bill de Blasio da 26 Temmuz’da yaptığı açıklamada, kentteki öğretmenler ve polisler da dahil belediyeye bağlı 340 bin çalışana 13 Eylül’e kadar aşılanmaları, aşılanmayanlar için her hafta test yaptırmaları koşulu getirdiklerini duyurmuştu.

ABD Lideri Joe Biden’ın da ülke genelinde federal hükümete bağlı çalışanlara yönelik gibisi bir uygulama üzerinde çalıştığı ve kelam konusu planı bugün açıklayabileceği kaydediliyor.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir