Connect with us

Güncel Haberler

Mısır ve Güney Kıbrıs Savunma Bakanları Kahire’de bir ortaya geldi

Mısır Ordu Sözcüsü Albay Garip Abdulhafiz, resmi Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Zeki ve Petridis’in Kahire’deki görüşmede, askeri iş …

Mısır Ordu Sözcüsü Albay Garip Abdulhafiz, resmi Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Zeki ve Petridis‘in Kahire‘deki görüşmede, askeri iş birliğinin yanı sıra ortak kıymete sahip sıkıntılar ile memleketler arası ve bölgesel gelişmeleri değerlendirdiğini aktardı.

​Abdulhafiz, görüşmede ayrıyeten iki ülkenin silahlı kuvvetleri ortasında deneyim alışverişinde bulunma konusunun ele alındığını söz etti.

Akıllı’nın görüşmede Mısır ve Güney Kıbrıs silahlı kuvvetlerini birbirine bağlayan stratejik iştirakten övgüyle bahsettiğini kaydeden Abdulhafiz, Mısırlı Bakan’ın iki ülke ortasındaki askeri iş birliğini çeşitli alanlarda geliştirme tarafındaki dileğini lisana getirdiğini bildirdi.

Petridis’in ise Mısır ordusuyla güçlü bağlantılar ve uyumdan duyduğu memnuniyetini aktardığı, gelecek süreçte tarafların çıkarları doğrultusunda iş birliğinin farklı alanlarda geliştirilmesi isteğini tabir ettiği kaydedildi.

Görüşmede kimi üst seviye askeri yetkililerinin de hazır bulunduğu söz edildi.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir