Connect with us

Ulusal Savunma

Milas Bodrum Havalimanı’na uçağı indiren kaptan pilot kötüleşip ömrünü yitirdi

Muğla’daki Milas Bodrum Havalimanı’na dün akşam saatlerinde uçağın inişini yaptıktan sonra bindiği araç ile terminale giderken kötüleşen ve …

Muğla’daki Milas Bodrum Havalimanı’na dün akşam saatlerinde uçağın inişini yaptıktan sonra bindiği araç ile terminale giderken kötüleşen ve arkadaşlarının çağırdığı ambulans ile özel bir hastaneye kaldırılan kaptan pilot Doğan Susin’in hayatını yitirdiği açıklandı.

Sözcü’nün haberine nazaran Muğla eski eski CHP Muğla Milletvekili ve sanatçı Tolga Çandar toplumsal medyada yaptığı açıklamada, “Eşi de kendisi de kaptan pilot. Pegasus’ta uçuyor. Dün akşam uçağı Milas Havaalanı’na iniyor. Sonraki gün kaptan olarak yolcularını alıp gidecek. Lakin uçaktan indikten sonra bindiği araçta kötüleşiyor. Ambulans geliyor, Milas’ta özel bir hastaneye  getiriyorlar. Ne yazık ki Doğan Susin kardeşimizin (Hv. H.O’82) Hakkın rahmetine kavuştuğu anlaşılıyor” dedi.

Kaptan pilot Doğan Susin’in cenazesi bugün akşam saatlerinde İstanbul’da 1. Ordu Selimiye Kışlası’nda askeri merasim düzenlendikten sonra Kurtköy Zirve Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Pegasus Havayolları’nın 2009 yılında filosuna kattığı TC-AAL kuyruk tescilli Boeing B737 tipi uçağına Doğan Susin’in kızı Selin’in ismi verilmişti.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir