Connect with us

Güncel Haberler

Miami’de çöken binada can kaybı 27’ye yükseldi

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Miami Beach’in kuzeyindeki Surfside’da 24 Haziran’da kısmen çöken 12 katlı binada arama-kurtarma çalışmaları …

ABD‘nin Florida eyaletine bağlı Miami Beach‘in kuzeyindeki Surfside‘da 24 Haziran’da kısmen çöken 12 katlı binada arama-kurtarma çalışmaları, binanın ayakta kalan kısmının denetimli yıkılmasının akabinde tekrar başladı.

Takımların, 3 kişinin daha cansız vücuduna ulaşması ile hayatını kaybedenlerin sayısı 27’ye yükseldi. Şu ana kadar kimlikleri tespit edilen kurbanların yaşları ise 4 ila 92 aralığında değişiyor.

Miami-Dade Belediye Lideri Daniella Levine Cava, yaptığı açıklamada, binanın ayakta kalan kısmının denetimli biçimde yıkılmasının akabinde orta verilen arama-kurtarma çalışmalarının tekrar başladığını ve grupların 3 kişinin daha cansız vücuduna ulaştığını aktardı. Cava, 118 şahıstan ise hala haber alınamadığını açıkladı.

Binanın ayakta kısmının takımların hayatını tehlikeye attığını söz eden Cava, “Gerçekten bu binayı yıkmadan devam edemezdik” sözlerini kullandı. Cava, yıkımın akabinde takımların daha evvel ulaşamadıkları alanlara ulaştığını belirterek, “Gitmemiz gereken yer orasıydı” dedi.

Bina dün gece denetimli formda yıkıldı

Binanın yıkım tarihi Karayipler’i vuran Elsa Kasırgası’nın salı günü Florida’ya ulaşacağı beklentisi ile öne çekilmişti. Binanın ayakta kalan kısmı, lokal saatle 22.30 sıralarında patlayıcılar kullanılarak saniyeler içinde yıkıldı.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir