Connect with us

Ulusal Savunma

Meteoroloji saat verdi: Öğle sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; Ülkemizin kuzey ve iç bölümlerinin kesimli, yer yer çok bulutlu …

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; Ülkemizin kuzey ve iç bölümlerinin kesimli, yer yer çok bulutlu Sakarya vilayet geneli ile İstanbul ve Kocaeli’nin güney ilçelerinin, Batı Karadeniz, Trabzon ve Rize’nin iç kesitlerinin mahallî sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

Sıcaklıkların iç bölümlerde mevsim normallerinin 1-3 derece altında, öbür yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Marmara: Az bulutlu, vakitle kesimli, yer yer çok bulutlu, Sakarya vilayet genelinin aralıklı, Kocaeli ve İstanbul’un güney kesitlerinin kısa süreli-yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

İstanbul: °C, 29°C Kesimli ve az bulutlu, öğlen saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu güney kısımları kısa süreli-yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Ege: Modüllü ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

İzmir: °C, 33°C Modüllü ve az bulutlu

Akdeniz: Kesimli ve az bulutlu geçeceği kestirim ediliyor.

Antalya: °C, 35°C Az bulutlu ve açık

İç Anadolu: Kesimli, yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sivas ili ile Yozgat’ın kuzey etraflarının mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Batı Karadeniz: Modüllü ve çok bulutlu, iç kesitleri mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Bolu: °C, 22°C Modüllü ve çok bulutlu, aralıklarla mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Orta ve Doğu Karadeniz: Kesimli ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra Trabzon, Rize ve Artvin’in iç bölümlerinin mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

Trabzon: °C, 27°C Kesimli, yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra iç kesitleri mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Doğu Anadolu: Modüllü ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

Erzurum: °C, 29°C Kesimli bulutlu

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, batı kesitlerinin yer yer kesimli bulutlu geçeceği iddia ediliyor.

Adıyaman: °C, 34°C Modüllü ve az bulutlu

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir