Connect with us

Ulusal Savunma

Malezya polisi, Bitcoin madenciliğinde kullanılan aygıtların üstünden silindirle geçti

Güneydoğu Asya ülkesi Malezya’da polis, Bitcoin madenciliğine savaş açtı. Polis, Bitcoin madenciliğinde kullanılan ve Şubat-Nisan ayları …

Güneydoğu Asya ülkesi Malezya’da polis, Bitcoin madenciliğine savaş açtı. Polis, Bitcoin madenciliğinde kullanılan ve Şubat-Nisan ayları ortasındaki ele geçirilen binden fazla aygıtı imha etmek için yeni bir tekniğe başvurdu.

Sarawak bölgesine bağlı Miri kentindeki polis otoparkına dizilen ve kripto para madenciliğinde yüksek ölçüde elektrik harcayan aygıtlar, buharlı silindirle ezildi.

Polis ayrıyeten, 2 milyon dolar bedelinde kaçak elektrik kullandıkları gerekçesiyle 8 kişinin gözaltına alındığını, 6’sının hatalı bulunarak 6 ay mahpus ve para cezasına çarptırıldığını duyurdu. Üst seviye polis memuru Hakemal Hawari, “Kripto madencileri elektrik çaldı. Elektrik kesintilerine neden olabileceğinden bu aksiyonları can ve mal için tehlikeli” diye konuştu.

Yüksek ölçüde güç ve süreç gücüne muhtaçlık duyulan kripto madenciliği, bilgisayarların yeni sanal para ünitesi basması ve süreçleri doğrulaması için gerekli.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir