Connect with us

Güncel Haberler

Lavrov: Batı, hayalleri suya düştüğü için Rusya’yı sevmiyor

Birleşik Rusya partisinin düzenlediği “Rusya’nın dış siyaseti: muvaffakiyetler, misyonlar ve beklentiler” başlıklı webinarda konuşan Lavrov …

Birleşik Rusya partisinin düzenlediği “Rusya’nın dış siyaseti: muvaffakiyetler, misyonlar ve beklentiler” başlıklı webinarda konuşan Lavrov, “Bizi sevmiyorlar, zira Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra ve mevcut Rusya Federasyonu’nun birinci yıllarından sonra, Batı’nın bize karşı beslediği yanılsamalar ortadan kalktı” sözünü kullandı.

Rusya’nın hiçbir vakit kapanmadığını kaydeden Lavrov, “Sadece bizi sevmediklerine alışmak lazım. Rusya kendi tarihe ve onuruna, ayrıyeten bunları destekleyen kaynaklara sahip” dedi.

Dışişleri Bakanı, “Rusya’nın beklentileri karşılamadığı ve bilhassa Batı’nın anlaşmak değil herkese dikte etmek istediği vakit bağımsız pozisyona sahip olduğundan duyılan rahatsızlık malesef gelecekte de devam edecek” diye ekledi.

Batı’nın bu siyasetinin NATO ve Avrupa Birliği’nin tepe ve toplantı dokümanlarında net bir biçimde görüldüğünü kaydeden Lavrov, “Rusya her yerde birleşik cephe olarak hareket edilmesi gereken bir düşman ve tehdit olarak görülüyor. Fakat biz her vakit anladığı formuyla kendi çıkarlarımızı savunacağız, lakin işbirliği için kapımızı açık bırakıyoruz” sözünü kullandı.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir