Connect with us

Ulusal Savunma

Kuzey Kıbrıs Turizm ve Etraf Bakanı Ataoğlu: Maraş’ın eski günlerine dönmesi için hiçbir mani yok

Kapalı Maraş’a ait Sabah’tan Betül Usta’ya değerlendirmelerde bulunan Ataoğlu, Maraş’taki çalışmaların kimsenin mağduriyetini amaçlamadığını …

Kapalı Maraş’a ait Sabah’tan Betül Usta’ya değerlendirmelerde bulunan Ataoğlu, Maraş’taki çalışmaların kimsenin mağduriyetini amaçlamadığını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı Maraş’taki Millet Bahçesi ve Bilal Ağa Mescidi’nin de kıyılar üzere herkesin ziyaretine açık olacağını söyledi. Ataoğlu, “Parkın olduğu alan evvelden de kamusal alandı. Önümüzdeki süreçte kamusal alanlar kademeli formda canlanacak” dedi.

‘Kademeli biçimde canlanacak’

Yetkili kurumların altyapı üstyapı çalışmaları ile ilgili envanter çalışması yaptığını kaydeden Ataoğlu, “Millet Bahçesi kamusal bir alan, Bilal Ağa Mescidi de o denli. Kıyılar üzere oralar da ziyarete açık olacak. Etraf düzenlemeleri, altyapı çalışmaları herkese açık. Peyderpey bu çalışmalar sürüyor. Önümüzdeki süreçte kamusal alanlar kademeli biçimde canlanacak” açıklamasında bulundu.

Ada genelinde bugün turizm için 25 bin yatak olduğuna değinen Atatoğlu, “74 öncesi yalnızca Maraşta 10 binin üzerinde turizm yatak sayısı vardı. Bu da o devir Maraş’ın ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. Maraş’ın eski günlerine dönmesi için hiçbir pürüz yok” değerlendirmesinde bulundu.

‘Kimsenin mağduriyeti için çalışma yok’

Maraş’ın KKTC denetiminde ve herkesin ziyaretine açık olduğunu kaydeden Ataoğlu, “İnsanlar bugün burada denize giriyor, Rumlar da geliyor. Buranın hoşluğunun duyurulması için çalışmalar yapılıyor. Maraş’la ilgili çalışmalar son bulduğunda turizm ofisleri, fuarlarda tanıtımını yapma planımız var. Burada kimsenin mağduriyeti için çalışma yok, biri gelirken birinin gelmemesi hakikat değil, burası bütün ada için kar olacak” formunda konuştu.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir