Connect with us

Güncel Haberler

İngiltere’de koronavirüsün yeni bir varyantı saptandı

The Mirror’un haberine nazaran PHE’nin sıhhat uzmanları, İngiltere’de koronavirüsün yeni bir mutasyonunu saptadı. Uzmanlar, “Bugüne kadar ülke …

The Mirror’un haberine nazaran PHE’nin sıhhat uzmanları, İngiltere’de koronavirüsün yeni bir mutasyonunu saptadı.

Uzmanlar, “Bugüne kadar ülke genelinde B.1.621 mutasyonunun bulaştığı 16 enfeksiyon olayı tespit edildi. Bunların birden fazla yurtdışına yapılan seyahatler ile ilgili” açıklamasında bulundu.

PHE uzmanları şu anda yeni Kovid-19 varyantını tahlil ediyor. Bu suşun koronavirüs aşılarını daha az tesirli hale getirdiğine dair şimdi bir delil yok.

Haberde, “PHE, mutasyonların virüs davranışı üzerindeki tesirini daha âlâ anlamak için laboratuvar testlerine devam ediyor” sözlerine yer verildi.

Temmuz ayında uzmanlar, Hindistan varyantının (Delta) İngiliz cinsine nazaran daha tehlikeli olduğunu tespit etmişti.

Son bilgilere nazaran, Haziran ayında bilim adamlarının Rusya’da araştırdığı örneklerin yüzde 90’ında Hindistan suşu bulunmuştu. Kimi uzmanlar, ülkedeki Kovid-19 insidansındaki Haziran doruğunu, Rusya’ya giren koronavirüsün Hindistan varyantı ile ilişkilendirmişti.

Delta varyantı bu hafta içinde 70’ten fazla ülkede yayıldı, İngiltere’de baskın hale geldi. Geçen hafta ülkede 30 binden fazla koronavirüs olayı tespit edilirken, bunların yüzde 90’ında Hindistan varyantı tespit edilmişti.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir