Connect with us

Ulusal Savunma

Havalimanında unutulan eşyalar satışa sunuldu: ‘4 bin liralık telefon bin liraya satılıyor’

Yolcuların havalimanlarında unuttuğu ve 6 ay boyunca almadığı eserler ihale yöntemiyle satılıyor. Binlerce valizin satışa sunulduğu ihaleyi …

Yolcuların havalimanlarında unuttuğu ve 6 ay boyunca almadığı eserler ihale yöntemiyle satılıyor. Binlerce valizin satışa sunulduğu ihaleyi kazanan firma, eserleri İstanbuFatih ilçesi Cerrahpaşa Mahallesi’ndeki bir dükkanda satmaya başladı. Elektronik gereçlerden cep telefonlarına, tabletlerden kol saatine, parfümlerden güneş gözlüklerine kadar birçok materyalin bulunduğu dükkana vatandaşlar ilgi gösterdi.

Firma sahibi Lokman Şat, unutulan valizlerin büyük bir kısmını şimdi açmadıklarını belirtti. Eserleri piyasa kıymetinin hayli altında satışa sunduklarını aktaran Şat, “Örneğin dışarıda piyasa kıymeti 4 bin liralık bir telefonu bin liraya satıyoruz. Kazandığımız ihalede çok sayıda elektronik eser var. Bunların hepsini değerlendireceğiz lakin toptan satışımız olmayacak. Her müşteri yalnızca bir tane alabilecek” dedi.

Valizlerden farklı eserlerin de çıktığını belirten Şat, “Şehir dışından gelen bile oluyor. Müşterilerimize kolaylık sağlamak için internet üzerinden açık artırma yoluyla birtakım eserlerimizi satışa sunuyoruz. Türkiye’nin her yerine kargoyla eser gönderiyoruz” sözlerini kullandı.

Lokman Şat, eserleri peyderpey satışa sunacaklarını kelamlarına ekledi.

Müşterilerden Orhan Aktan ise “Daha evvel de buradan alışveriş yaptım. Eserleri almadan evvel piyasasını araştırdım. Karşılaştırdığımda çok ucuza aldığımı gördüm. Bu nedenle bana çok mantıklı geldi” diye konuştu.

Bir öbür müşteri de 100 liraya aldığı bilinen bir markaya ilişkin ayakkabının piyasa kıymetinin 350 lira olduğunu lisana getirdi.

 

 

 

 

 

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir