Connect with us

Ulusal Savunma

Gülşah Saraçoğlu’na bıçaklı tehdide uzaklaştırma

İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan korunma talepli dilekçeye nazaran modacı Gülşah Saraçoğlu, toplumsal medya hesaplarının güvenliği konusunda …

İstanbul Aile Mahkemesi‘ne sunulan korunma talepli dilekçeye nazaran modacı Gülşah Saraçoğlu, toplumsal medya hesaplarının güvenliği konusunda Musa Öztürk’ten dayanak aldı.

Hürriyet gazetesinden Özge Eğrikar‘ın aktardığına nazaran Öztürk, Saraçoğlu’nun özel yaşantısına ve birliktelik yaşadığı Gökhan Göz’e karşı olumsuz haller aldı. Saraçoğlu, Öztürk’ün bu hareketleri karşısında samimiyetini sonlandırınca bu defa tehdit ve hakaretlere maruz kaldı.

Öztürk, Mayıs 2021’de Saraçoğlu’nun cep telefonuna gönderdiği iki adet ses kaydında hakaretlerde bulundu. Musa Öztürk, daha sonra Saraçoğlu’nun posta kutusuna üzerine ismi yazılı kağıda sarılı bir bıçak bıraktı. Saraçoğlu, bunların üzerine savcılığa hata duyurusunda bulundu. Hata duyurusunun akabinde Öztürk hakkında soruşturma başlatıldığını dava dilekçesinde anlatan Gülşah Saraçoğlu’nun avukatı, “Öztürk’ün Saraçoğlu’na yaklaşmamasını talep ediyoruz” dedi.

Talebi haklı bulan mahkeme, Musa Öztürk’ün 2 ay müddetle Saraçoğlu’na yönelik şiddet tehdidi ve küçük düşürücü kelam ve davranışlarda bulunmamasına, bulunduğu konuta yahut işyerine yaklaşmamasına ve bağlantı araçlarıyla rahatsız etmemesine karar verdi. Mahkeme, Musa Öztürk’ün karara ters davranması halinde 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsine tabi tutulacağını da kararında açıkladı.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir