Connect with us

Ulusal Savunma

Go-kart kemerinin yanlış bağlanması sonucu bağırsakları yırtılan genç iç kanama geçirdi

Olay, 2 Temmuz akşamı Konyaaltı ilçesindeki bir lunaparkta meydana geldi. Arkadaşlarıyla lunaparka eğlenmeye giden Furkan Özkaya, daha evvelce …

Olay, 2 Temmuz akşamı Konyaaltı ilçesindeki bir lunaparkta meydana geldi.

Arkadaşlarıyla lunaparka eğlenmeye giden Furkan Özkaya, daha evvelce deneyimi olmadığı go-kartsporu yapmak istedi.

DHA‘nın haberine nazaran,  yeri çalışanlarına ‘İnançlı mi?’ diye soran Furkan, “Tehlikesi yok, araç bir yere çarparsa lastikten geri seker” cevabını aldı.

Kız arkadaşının kullandığı, lakin direksiyonu arızalı diyerek sürmekten vazgeçtiği go-kart aracına bindirilen Furkan Özkaya’nın kemeri, omuzdan çapraz bağlanmak yerine, karın bölgesinden yatay bağlandı. Kız arkadaşı ise öbür bir go-kart aracına bindirildi.

Kemer bağlandıktan sonra nefes almakta zorlandığını söyleyen Özkaya’yı, argümanına nazaran vazifeliler dikkate almadı.

Sonrasında tek başına go-kart kullanmaya başlayan Furkan Özkaya, tıp bitmeden direksiyon tutukluk yapınca go-kart aracı etrafı lastikle koruma edilen direğe çarptı. Başındaki kaskı çıkan ve araçta acı içinde kıvranan Furkan Özkaya, go-karttan inip yere yığıldı.

İş yeri çalışanları öbür şoförlerin çeşidi tamamlaması için genci apar topar evvel pist dışına, akabinde park alanı dışındaki otoparka çıkardı. Çağırılan ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Özkaya’nın bağırsaklarının yırtıldığı ve iç kanama geçirdiği belirlendi.

6 saatlik ameliyatla bağırsakları dikilen, iç kanaması durdurulan Özkaya, ağır bakımdaki tedavisinin akabinde servise alındı ve 11’inci günde taburcu edildi.

Sorumlular hakkında kabahat duyurusu

Furkan Özkaya ve ailesi, parktaki sorumlular hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulundu. Yaşadıklarını anlatan Furkan Özkaya, “Arkadaşlarımla lunaparka eğlenmeye gittim. Kız arkadaşımla birlikte go-karta binmek istedik. Go-kartın tehlikeli olmadığı ve en fazla lastiğe çarpıp aracın geri gideceği söylendi. Ancak o denli olmadı. Çarptığım anda, lastiğin içinden geçtiği direk beni yaraladı. Kemer yanlış bağlanmıştı. Olağanda kemerin omuzdan çapraz bağlanması gerekiyormuş lakin benim kemerim karın bölgesine yandan bağlanmıştı. Kaza anında göğüs tarafım öne gidince, kemer karın bölgemi sıktı. Ağrıdan yürüyemiyordum. Kendimi yere bıraktım. Lakin beni zorla kaldırıp yürüttüler. Müşteriler rahatsız olmasın diye beni dışarı attılar. Ambulans çağırmadılar. Biz ambulansı aradık” dedi.

Hastanede kan kustuğunu, kanlı idrar yaptığını belirten Furkan Özkaya, İç kanama geçirdim. Bağırsaklarım yırtılmış, karın bölgem su toplamış. İvedilikle ameliyata aldılar ve 6 saat süren bir operasyon geçirdim. Ağır bakımda kaldım. Şu an karın bölgemde 50’ye yakın dikiş var. Beni park yetkilileri aramadı, sormadı. Beni en çok üzen de bu oldu. Bu onların da başına gelebilirdi. Benimle dalga geçtiler, gülüyorlardı. ‘Erkeksin kalk bir şey olmaz’ dediler. Dalga geçmeleri beğenilen bir şey değildi. Çalışanlar ilgileniyordu fakat işverenleri gelip onlardan işlerinin başına gitmelerini istedi” diye konuştu.

 

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir