Connect with us

Ulusal Savunma

Eski sevgilisinin şantaj yaptığını tez etti: ‘Cinsel içerikli görüntü çekip göndermemizi istedi, kurtulmak için yaptık’

Mersin’in merkez Mezitli ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki kuaför ve hoşluk uzmanı Aslı Sinan, 10 yıl evvel eşinden boşandıktan sonra kısa müddetli …

Mersin’in merkez Mezitli ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki kuaför ve hoşluk uzmanı Aslı Sinan, 10 yıl evvel eşinden boşandıktan sonra kısa müddetli birlikte olduğu F.A.’nın tekrar bir ortaya gelme teklifini kabul etmediği için tehdit ve şantaja maruz kaldığını tez etti. 

Genç bayan, tekraren şikayette ve kabahat duyurusunda bulunmasına rağmen, yaşadıklarının hala devam ettiğini söyledi. Sinan, yaklaşık 3 bin yazışma, görüntü ve fotoğrafı savcılığa verdiğini belirterek yardım istedi.

‘Banka hesaplarımızla oynayıp, galerimizden fotoğraflarımızı alıp şantajlarda bulunuyor, tehdit ediyor’

4.5 yıldır E.D. ile imam nikahlı yaşayan 3 çocuk annesi Aslı Sinan, yaşadıklarını anlattı. 4 ay evvel ferdî bilgileri, telefonu, banka hesapları ve toplumsal medya hesaplarının kopyalandığını lisana getiren genç bayan, “Kopyalandığı için tehdit, şantaj, rehber, galeri, bütün kimlik bilgilerim, TC numaralarımız, çocuklarımızın, ailemizin bütün kimlik bilgileri ellerine geçerek, banka hesaplarımızla oynayıp, galerimizden fotoğraflarımızı alıp şantajlarda bulunuyor, tehdit ediyor. Banka hesaplarımızdan paralar alınıyor, kurşunlanıyoruz, drone ile takip ediliyoruz. Biz bunları belgeye ekleyip savcılığa müracaatta bulunduk. Mersin’de jandarma, karakol dahil 4 aydır gitmediğimiz hiçbir kapı kalmadı. Lakin maalesef sonuç alamadım” dedi.

‘Benim üzere mağdur olan çok kişi vardır ve ben onların sesi olmak istiyorum’

Sinan “Artık ne yapacağımı bilmiyorum. Benim üzere mağdur beşerler çoktur. Şayet benim telefonumu kopyalıyorlarsa, ailemin telefonunu kopyalayıp kimlik bilgilerini alıp bunları yapabiliyorlarsa, muhtemelen benim üzere mağdur olan çok kişi vardır ve ben onların sesi olmak istiyorum. Onlarla bir arada bana da deva bulunmasını istiyorum” diye konuştu.

‘Eşimle cinsel içerikli görüntü çekip göndermemizi istiyor, biz bunu da yaptık, kâfi ki gitsin diye’

Bütün bunları yapanların kim olduklarını bildiğini argüman eden ve 7-8 kişi olduklarını söyleyen Aslı Sinan, “Bu kişi evvelce komşumuzdu. Ben eşimden ayrıldıktan sonra benimle 3 ay flört periyodu oldu. Bu süreçte ben bu şahsın karısı ve arkadaşlarıyla birlikte organize kabahat işleriyle ilgilendiğini öğrenince uzaklaştım. Ama 6 yıldır toplumsal medyadan orta ara görüşmelerimiz oldu, yine dönmek istedi ama kabul etmedim. Kabul etmediğim için de artık tehdit ve şantaja devam ediyor ve bunu aleni yapıyor. 4 ay evvel de ferdî bilgilerimi ele geçirerek bana 4 aydır kan kusturuyorlar. Şu an dini nikahlı eşimle birlikteliğimizi duyduğu ve onun maddi durumu âlâ olduğu için 10 bin lirayı Gözne ya da Susanoğlu’nda bir yere bırakmamızı ve eşimle cinsel içerikli görüntü çekip göndermemizi istiyor. Biz bunu da yaptık, kâfi ki gitsin diye. Ama o görüntünün bir toplumsal medya hesabından yayınlanıp daha sonra kaldırıldığını duyduk ve eşimin akrabalarının şikayette bulunduğunu öğrendik. Bize de görüntüden fotoğraflar alıp göndererek, ‘Bak ne hoş sizi izliyorlar, çok beğeniyorlar’ diye yazışmaları oluyor zaten” tabirlerini kullandı.

‘‘Ben savcıyım, ben yargıcım, ben adaletim, ben bitti demeden bitmeyecek’ diyor’

İmam nikahlı eşini kurşunlamakla tehdit ettiklerini ve bunu da yaptıklarını anlatan genç bayan, “Hesaplarımızdan para çektiler. Banka müşteri hizmetlerini aradık, ses kaydı yaptım, bizim telefonumuzdan hariç 4-5 tane daha telefon bağlı bizim hesaplarımıza. İstedikleri üzere oynuyorlar. Bunun sonu yok. Karakola, jandarmaya gidiyorum, televizyon kanallarına yazıyorum, whatsapp hesabım da kopyalandığı için oradan küfürlü biçimde kendisini kimsenin bulamayacağını yazıyor, ‘Ben savcıyım, ben yargıcım, ben adaletim. Ben bitti demeden bitmeyecek’ diyor. Konutum drone ile takip ediliyor, en yakın akrabalarım tehdit ediliyor, ‘Yuvanızı dağıtacağım. Annenle geleceksin ve benimle birlikte olacaksın, sinema çekeceğiz, ondan sonra bitecek bu’ diye yazıyor. Bütün bu yazışmaları aslında savcılığa verdim” halinde konuştu.

‘Selam verdiğim herkese bunu yapıyorlar’

Şikayetleri üzerine şahsın sözünün alınıp özgür bırakıldığını ve ‘Ben yapmadım, kim yaptıysa bulalım, ben de sizinle şikayetçi olayım’ dediğini aktaran Sinan, şöyle devam etti:

“Ama ben biliyorum yazışmalardan, zira 10 yıllık bir geçmişim var. 10 yıllık geçmişimi de yalnızca o bireyler biliyor. O şahıslar de yazışmalarda beyan ediyor esasen. Bunun bir an evvel ortaya çıkarılmasını istiyorum, zira 4 aydır eşim de ben de annem de konuta kapalı kaldık. Çalışamıyorum, iş müracaatında bulunduğum bireylerin numaralarını, iş adreslerini alıp, ‘güzel bayanlar satılır’ diye yazıyorlar ve o bireyler de benden şu an şikayetçi oldu, zira onlar da bana yardımcı olmak ve bir an evvel çözülmesini istiyorlar. Selam verdiğim herkese bunu yapıyorlar. Benim hesabımdan eski müşterilerime uygunsuz yazılar yazıyorlar, uygunsuz imgeler gönderiyorlar. Müşterilerim arayınca benim haberim oluyor ve şikayetçi olmalarını istiyorum, zira ben yapmadığımı biliyorum. Ne kadar çok ağır şikayet olursa o kadar çok ciddiye alınır diye düşünüyorum.”

‘Acaba intihar etsem, mevt sebebim araştırılıp bunların sonucu çıkar mı?’ diye düşünüyorum

Hakkındaki şikayetlerin 100’ü geçtiğini tabir eden Sinan, yardım isteyerek, “Sesimi duyuramıyorum. En son 5 litrelik akaryakıt alıp dökeceğim vücuduma, tahminen bunu nitekim ciddiye alacaklar. Psikoloji istikrarımız kalmadı. Çocuklarımla makûs oldum, ailemle darma duman olduk ve hala uğraşıyor. Ne yapayım bilmiyorum. ‘Acaba intihar etsem, vefat sebebim araştırılıp bunların sonucu çıkar mı?’ diye düşünüyorum. Ailem en azından rahata kavuşur diye düşünüyorum. Birileri sesimi duysun, birileri bana yardımcı olsun artık. Daima tehdit, daima şantaj. Adalet istiyorum, çok yoruldum. Bize artık yardımcı olsunlar, çalışmak, konutumun dışına çıkmak istiyorum. Çocuklarımla ilgilenmek istiyorum. Ailemi göremiyorum. Hakikaten mağdur durumdayım” dedi.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir