Connect with us

Ulusal Savunma

Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Lideri Koşan: CHP’nin basın toplantısında gazetecilere zarf içinde para verildi

Erzincan’da dün öğlen saatlerinde CHP vilayet binasında bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya  stanbul Beşiktaş Belediye Lideri İstek …

Erzincan’da dün öğlen saatlerinde CHP vilayet binasında bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya  stanbul Beşiktaş Belediye Lideri İstek Akpolat da katıldı.

Gazete Duvar’dan Serpil Argın’ın haberine nazaran basın açıklamasına katılan gazetecilere dağıtılan poşet içinde maske, dezenfektan, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bir not ve zarf içerisinde para verildi.

‘Zarfın içinde de 500 TL’

Durumu fark eden gazeteciler parayı iade etti. Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Lideri Muzaffer Koşan yaşanan duruma reaksiyon göstererek “Mesleğini severek yapan kalemini satmaz” dedi.Olay anında yaşananları aktaran Koşan şunları lisana getirdi:

“Basın açıklaması daveti geldi, haber yapmak için gittik. Açıklamadan sonra lidere ilişkin bir metin var mı diye sordu arkadaşlar ve elimize bir poşet verildi. Maske, dezenfektan, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bir not ve bir zarf vardı içinde. Zarfın içinde de 500 TL. Ben çabucak fark edip geri iade ettim. Birtakım arkadaşlar da sonradan fark etti ve onlar da iade etti.”

‘Bize gazetecilere takviye için bu parayı verdiklerini söylediler’

Neden bu paranın verildiğini sorduklarını söyleyen Koşan, “Bize gazetecilere dayanak için bu parayı verdiklerini söylediler. Biz de prosedürün yanlış olduğunu söyledik ve bu yaptıkları yanılgıyı bir açıklamayla lisana getirmelerini istedik fakat yapmadılar. Ben bu mesleği severek yapıyorum. Yıllardır bayram, tatil demeden benim üzere mesleğini severek, onuruyla yapan hiçbir arkadaşım kalemini satmaz” diyerek tepsisini lisana getirdi.

Erzincan CHP vilayet lideri Ayhan Doğan da “Konuya dair benim ve belediye liderimizin bilgisi yok. İşçi kendi başına yapmış” açıklamasında bulundu.

 

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir