Connect with us

Güncel Haberler

Elon Musk, SpaceX tesislerinin yakınında bir prefabrik konuta yerleşti: 35 metrekare büyüklüğünde, kıymeti 50 bin dolar

181 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en varlıklı ikinci şahsı olan Elon Musk, prefabrik bir meskene taşındığını açıkladı. Geçtiğimiz aylarda …

181 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en varlıklı ikinci şahsı olan Elon Musk, prefabrik bir meskene taşındığını açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda gayrimenkullerini satarak 35 metrekarelik meskene taşınan Musk’ın SpaceX’in Mars vazifesine odaklanmak için bu kararı aldığı belirtildi.

Geçtiğimiz ay, bedeli 50 bin dolar olarak açıklanan prefabrik meskene taşınması ile ilgili açıklama yapan Musk, “Birincil konutum Boca / Starbase’de kiraladığım yaklaşık 50 bin dolarlık bir mesken. Bu kusursuz bir şey” demişti.

Uzay şirketi SpaceX’in roketleme alanının içerisindeki sitede kiraladığı mesken, ‘tiny house’ (küçük ev) konseptiyle tasarlanırken, içerisinde hayat alanı olarak isimlendirilen salon, tuvalet, yatak ve mutfak bulunuyor.

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında rastgele bir şeye sahip olmak istemediğini ve tüm meskenlerini satışa çıkaracağını açıklayan Elon Musk, ABD’nin California eyaletindeki altı meskenini satmıştı.

Son olarak “özel bir yer” olarak isimlendirdiği Bay Area malikanesini satışa çıkaran Musk, meskenini 37 milyon dolara satışa çıkarmış, konutunu orada yaşayacak büyük bir aileye satmak istediğini söylemişti.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir