Connect with us

Ulusal Savunma

Çiftlik Bank’ın kurucusu Aydın’ın avukatından açıklama

Çiftlik Bank aracılığıyla on binlerce bireyden para toplayarak yurt dışına kaçan ve dolandırıcılıktan kırmızı bültenle aranan Mehmet Aydın …

Çiftlik Bank aracılığıyla on binlerce bireyden para toplayarak yurt dışına kaçan ve dolandırıcılıktan kırmızı bültenle aranan Mehmet Aydın, Brezilya’da teslim olmasının akabinde dün Türkiye’ye getirilerek gözaltına alındı.

TRT Haber, Tosuncuk’ lakabıyla tanınan Aydın’ın birinci tabirinde “Ailemle sorun yaşadığım için teslim oldum” dediğini aktardı. Lakin süreçle ilgili Aydın’ın avukatı Fatih Kuş’tan bir açıklama geldi.

Müvekkilinin şimdi tabir vermediğini söyleyen Kuş, ‘aile baskısı nedeniyle teslim oldu’ savlarını yalanladı.

NTV’nin aktardığına nazaran, tabir öncesi rastgele bir açıklama yapılmayacağını söyleyen Kuş, “Henüz tabir vermedi, tabirinde hepsine açıklık getirecek aslında. Sonrasında basın açıklaması yapacağız” diye konuştu.

ydın, ‘elektronik ortamda ödeme sistemleri aracılığıyla hırsızlık yapma’, ‘kooperatif kurarak insanları aldatma’, ‘suçunu finans etmek için tertip kurma’, ‘taahhüt vererek toplanan varlıkları aklama’ ve ‘vergi yasanın ihlali’ suçlamasıyla aranıyordu. Aydın hakkında 75 bin yıla kadar mahpus isteniyor.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir