Connect with us

Ulusal Savunma

Çeyrek finale yükselen ulusal boksör Buse Naz Çakıroğlu: Altın madalya için buradayız

Kokugikan Arena’da son 16 çeşidinde Özbekistan’dan Tursunoy Rakhimova’ı 3-2 yenen Buse Naz, müsabakadan sonra açıklamalarda bulundu. Rakibi …

Kokugikan Arena’da son 16 çeşidinde Özbekistan’dan Tursunoy Rakhimova’ı 3-2 yenen Buse Naz, müsabakadan sonra açıklamalarda bulundu.

Rakibi karşısında geride kapattığı birinci raunda dikkati çeken Buse Naz, şöyle konuştu:

“Maça âlâ başlayamadım. Burası olimpiyat, hiç kolay maçınız olmayacak. Altın madalyaya giden yol dört ağır maçtan geçiyor. Seri başı olduğum için birinci çeşidi bay geçtim. Aslında bu da benim için dezavantaj oldu. Zira başka rakiplerim ortama alıştı. Ben bunu bugün yaşadım. Beklentinin de büyük olduğunun farkındayım. Ekip olarak buradan büyük başarılarla ayrılacağız. Boksta iki madalyamız var lakin altınımız yok. Burada 3 altın madalya neden almayalım. Bayan ekibimiz çok güçlü. Altın madalyalar alabilecek kapasitedeyiz. Sevinmek için erken, zira altın madalya için buradayız. Bronz ve gümüş madalya bizim için kâfi değil.”

Toplumsal medyadan çok fazla bildiri aldığını anlatan başarılı boksör, “Antrenörümle birlikte ortak bir karar aldık ve toplumsal medyayı kullanmıyorum. Bu yüzden onlara geri dönüş yapamıyorum. Yaklaşık 2 yıldır bu anı bekliyoruz. Okuyabildiğim kadar bütün iletileri okuyorum, Türk halkının dualarını ve dayanağını hissediyorum. Okuyup onlara karşılık vermek istiyorum fakat inşallah altın madalyadan sonra hepsine geri dönüş yapacağım” tabirlerini kullandı.

Müsabakayı salondan izleyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na da teşekkür eden Buse Naz, “Bakan Bey’le aramız çok güzel. Kendisine söyledim, arkadaşlarımın maçlarında daha fazla heyecanlanıyorum. Kardeşlerimin de başarmasını çok istiyorum. Bakanımız maçlarımızı yakından takip ediyor ve bizim için büyük moral oluyor. Antrenörlerimiz için de büyük moral bu. Ekran başında sabah saatlerinde bizi izleyen Türk halkına da teşekkürlerimi gönderiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Buse Naz Çakıroğlu’nun antrenörü Nazım Yiğit ise birinci maçlarda heyecanın olabileceğini belirterek, “Geride kapattığımız birinci raunttan sonra benim zerre kadar kuşkum yoktu. Yapacağını biliyordum. Elimizden geleni yapacağız ve ülkemize altın madalya kazandıracağız” diye konuştu.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir