Connect with us

Güncel Haberler

Biden’dan gaf üstüne gaf: Trump’la Obama’yı karıştırdı, Freudyen lisan sürçmesiyle açıkladı

ABD’de Ocak 2009-Ocak 2017 devrinin Lideri Barack Obama’nın Lider Yardımcısı olan şimdiki Lider Joe Biden, “2009’da, büyük ekonomik kriz denilen …

ABD’de Ocak 2009-Ocak 2017 devrinin Lideri Barack Obama’nın Lider Yardımcısı olan şimdiki Lider Joe Biden, “2009’da, büyük ekonomik kriz denilen devirde, Lider Trump benden o hususun başına geçmemi istedi” dedikten sonra gafını ikiye katladı:

“Özür dilerim, Freudyen lisan sürçmesi, o son liderdi… Ben Lider Yardımcısı iken Obama Başkan’dı.” 

Freudyen lisan sürçmesi, kişinin bilinçaltında gizlediklerini farkına varmadan konuşurken ağzından kaçırması manasında kullanılıyor.

78 yaşındaki ABD Lideri’nin birbirine düşman seleflerini karıştırmasını iğneleyen Twitter kullanıcıları, Biden’ın Freudyen lisan sürçmesinin ne manaya geldiğini bilmediğine de dikkat çekti. Paylaşımlarda Joe Biden’ın Donald Trump’la karıştırmasından hareketle her vakit çok yakın dost pozları verdiği Barack Obama’ya karşı bilinçaltında gizlediği olumsuz hisleri olduğu yorumları yapıldı. 

Öbür yandan Obama’nın bütün icraatlarını bilakis çevirmiş Trump’ın bütün icraatlarını aksine çevirmekle meşgul Biden, selefinin ismini çabucak hiç anmıyor, 45. Başkan’dan kelam etmesi gerektiğinde ‘önceki adam’ sözünü kullanıyor. 

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir