Connect with us

Güncel Haberler

Avusturya, sistemsiz göçle gayret kapsamında doğu hudutlarındaki asker sayısını artıracak

İçişleri Bakanı Karl Nehammer ve Savunma Bakanı Klaudia Tanner, düzenledikleri ortak basın toplantısında, göç ve hudut güvenliğine ait …

İçişleri Bakanı Karl Nehammer ve Savunma Bakanı Klaudia Tanner, düzenledikleri ortak basın toplantısında, göç ve hudut güvenliğine ait açıklamalarda bulundu.

Nehammer, Avrupa Birliği‘nin (AB) ortaya koyduğu göç düzenlemelerinin sistemsiz göçmenlere karşı etkisiz olduğunu ileri sürerek, bilhassa Macaristan hududunda yaşanan gelişmeler nedeniyle halihazırda doğu hudutlarında hizmet veren asker sayısının yakın bir tarihte 1000’den 1400’e çıkartılacağını söyledi.

Bu mevzuda AB’den gerekli yardımı alamadıkları belirten Nehammer, ülkede artan Afgan topluluğuna işaret ederek, Avusturya ve Almanya’nın “AB’nin Afganistan problemini” çözemeyeceğini savundu.

Savunma Bakanı Klaudia Tanner de Macaristan hududunda bu yıl 200 insan kaçakçısının yakalandığını, bu nedenle başta bu bölge olmak üzere Slovakya ve Slovenya hudutlarındaki asker sayısının 2 bine kadar çıkartılabileceğini lisana getirdi.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir