Connect with us

Güncel Haberler

Aşı tersleri, Londra’da kısıtlamaları protesto etti

Trafalgar Meydanı’nda toplanan kalabalık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamındaki aşılama ve karantina …

Trafalgar Meydanı’nda toplanan kalabalık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamındaki aşılama ve karantina süreçleri üzere siyasetlere karşı protesto gösterisi düzenledi.

Kalabalık ellerinde ‘Çocuklarımızı rahat bırakın’, ‘Aşı pasaportuna, kısıtlamalara karşıyız’, ‘Boris bizi yalnız bırak’ yazılı dövizler taşıyarak İngiltere Başbakanı Boris Johnson‘ı protesto etti.

Protesto aktifliklerine komplo teorileriyle tanınan Kate Shemirani de katıldı. Göstericiler, İngiltere’de eylül ayı sonunda itibaren birçok yere girebilmek için aşı pasaportunun zarurî hale gelmesini ön gören tasarıyı protesto etti. 

İngiltere’de günlük olay sayısı bilhassa EURO 2020’den sonra her gün artışa geçerek, son 1 hafta da 50 bin bandını da aşmıştı. Ülkedeki son datalar, 18-30 yaş aralığındaki nüfusun yüzde 35’inin birinci aşısını olduğunu gösteriyor.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir