Connect with us

Ulusal Savunma

AK Partili Ünal: Yeni toplumsal medya düzenlemesi palavra ve iftira haberlerle ilgili olacak

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, bugünkü yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği toplumsal medya düzenlemesi hakkında AK …

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, bugünkü yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği toplumsal medya düzenlemesi hakkında AK

Parti Meclis Küme Başkanvekili Becerikli Ünal ile yaptığı görüşmeye yer verdi.

Acet, Erdoğan’ın işaret ettiği yeni toplumsal medya düzenlemesiyle ilgili Ünal’ın iki aydır çalışma yürüttüğünü belirtti.

Acet’in “Daha evvel toplumsal medya ile ilgili bir düzenleme yapmıştınız, artık neden tekrar bir düzenlemeye gereksinim duydunuz” sorusuna karşılık veren Ünal, şu sözleri kullandı:

“Sosyal medya yasası başka bir şey dezenformasyonla gayret farklı bir şey. Avrupa Birliği’nin internet ortamına yönelik iki kırmızı çizgisi var:

1-Terörle çaba.

2-Dezenformasyonla gayret.

AB dezenformasyonu da terör biçimi olarak görüyor. Artık AB üyesi ülkelerdeki düzenlemeleri inceliyoruz. Dezenformasyonla çaba ile ilgili yasal düzenlemeler getireceğiz. Daha evvel yaptığımız toplumsal medyayla ilgili kanun, toplumsal medya platformlarının Türkiye’de temsilcilik açması, mali ve tüzel muhataplık oluşturmasıyla ilgiliydi. Bu düzenlemeyse toplumsal medyada çıkan palavra ve iftira haberlerle ilgili olacak.”

 

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir