Connect with us

Ulusal Savunma

AK Partili Turan’dan Bolu Belediye Lideri Özcan’a reaksiyon: Kesinlikle bunun bedeli olur

AK Partili Turan, Türkiye’nin kendi doğalgazına kavuşan birinci beldesi olan Çanakkale’nin Biga ilçesinin Gümüşay beldesinde düzenlenen doğal gaz …

AK Partili Turan, Türkiye’nin kendi doğalgazına kavuşan birinci beldesi olan Çanakkale’nin Biga ilçesinin Gümüşay beldesinde düzenlenen doğal gaz hizmete alma merasimine katıldı.

Burada gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Turan, Bolu Belediye Lideri Özcan’ın düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalara reaksiyon gösterdi.

Özcan’ın ‘yabancı uyrukluların faydalandığı birtakım belediye hizmetlerine artırım yapılacağı’ istikametindeki açıklamasını, talihsizlik olarak değerlendirdiklerini belirten Turan, şöyle devam etti:

“Bir belediye lideri, bizim burada 10 tane açılış planlarken, bir diğer ilin belediye lideri da ‘göçmenlere suyu 10 katına satacağım’ diye açıklama yaptı. Kıymetli arkadaşlar, insanlığın temel muhtaçlıkları, cezalandırma konusu olamaz. Bu ahlaka terstir. Biz Çanakkale Savaşı’nda anılardan biliriz ki, savaşırken düşmana orta verip su ikram eden bir milletiz. Savaşa orta verip ekmeği olmayan düşmana ekmek veren, karşılığında su alan bir milletiz. Göçmene garibana 10 katına su satacağım, diyecek kadar aciz olan bir millet olmadık, olmayacağız.”

‘Belediye lideri konutunda kaçak bir mülteci çalıştırıyormuş’

Kamu hizmetinin etnik kökene nazaran yapılamayacağını vurgulayan Turan, şunları kaydetti:

“Kamu hizmetini etnik kökene nazaran yaparsanız bu, insanlığa da karşıttır, Müslümanlığa da karşıttır, Anayasa’ya karşıttır. Kesinlikle bunun bedeli olur. Kaldı ki o açıklamayı yapan belediye liderinin, bir yıldan beri meskeninde kaçak bir mülteciyi çalıştırdığını öğrenmiş olduk. Bu ne samimiyetsizlik? Bu nasıl toplumsal demokrasi anlayışı? Baştan aşağı palavra, yanlış, samimiyetsiz bir yaklaşım. Lakin bunların hepsi milletin gözü önünde oluyor. Hepsinin de karşılığı olacak diye düşünüyorum.”

Konuşmaların akabinde Gümüşçay beldesinin doğal gaz hizmete alma süreci gerçekleştirilip meşale yakıldı.

Toplam 700 hanenin faydalanacağı hizmet için 400 müracaat yapıldı.

Merasime, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Gümüşçay Belediye Lideri Adnan Pastırmacı, Biga Belediye Lideri Bülent Erdoğan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, AKSA Doğalgaz Çanakkale Bölge Müdürü Çağdaş Adıbelli ile vatandaşlar da katıldı.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir