Connect with us

Ulusal Savunma

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten, Türkiye’nin farklı vilayetlerinde çıkan orman yangınlarına ait açıklama

AK Parti Sözcüsü Çelik, toplumsal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu sözleri kullandı: Bölgemizde hepimizi üzen …

AK Parti Sözcüsü Çelik, toplumsal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu sözleri kullandı:

  • Bölgemizde hepimizi üzen yangınlar çıkıyor. Antalya’da ve Osmaniye’de çıkan yangınlar ve Adana’da çıkan yangınlarla uğraş sürüyor. Adana Kozan’da çıkan yangına karşı önlem gereği birtakım yerler boşaltılıyor.
  • Manavgat’taki yangını söndürme çalışmaları sürerken, Adana ve Osmaniye’de maalesef 23 farklı noktada orman yangını çıktı.
    İlgili tüm kurumlarımız vazife başında ve teyakkuz halindeler. 19 noktadaki yangın denetim altına alındı.

‘4 köy önlem maksatlı boşaltıldı’

  • Öteki 4 noktadaki yangını denetim altına alma çalışmaları devam ediyor. Kozan’daki yangın bölgesinde hemşerilerimiz görevlilerin yönlendirmesini dikkatle takip etmeliler. Her bir canımızı inançlı bölgeye geçirmek için gruplarımız iş başındalar.
  • Kozan’daki yangın rüzgarla yayılıyor. O bölge önlem hedefli boşaltılıyor. 4 köy önlem emelli boşaltıldı. Tüm hemşerilerimiz görevlilerimizin yönlendirmelerine tam uymalı.  Tüm canlarımızı korumalıyız. Kozan’da boşaltılan köylere kimsenin yaklaşmaması çok değerli. Yangın bir anda beklenmedik bir yeri sarıyor. Lütfen tüm hemşerilerimiz vazifeli gruplarımızın yönlendirmelerine tam uysun. Allah tüm canlarımızı korusun.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir