Connect with us

Ulusal Savunma

AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Kabaktepe: Tüm renk ve ırklarıyla herkesin birinci sınıf olduğu bir ülke inşa ettik

AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, Mardin’de partisinin vilayet başkanlığını ziyaret etti.  Burada konuşan Kabaktepe “AK …

AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, Mardin‘de partisinin vilayet başkanlığını ziyaret etti. 

Burada konuşan Kabaktepe “AK Parti Kürtlerin de Arapların da Türklerin de en büyük partisidir. AK Parti hepimizin partisidir. Ülkemizin hem kendi içinde huzurun ve barışın sağlanması hem de dünyada adil bölüşümün ve huzurun sağlanması için çaba eden bir siyasi hareketiz. Kardeşliğimizin ve birlikteliğimizin bozulmamasının teminatı olarak bugüne kadar yaptığımız çalışmaları bundan sonra da gerçekleştireceğiz” dedi.

İnsanların etnik kimlikleri, lisanları yahut mezhebinden ötürü farklı muamelelere tabi tutulmasının 20 yıldır önüne geçtiklerini anlatan Kabaktepe, şunları söyledi:

Hem özgürlükler manasında daha ileriye gideceğiz hem de daima birlikte Türkiye olma manasında daha ileriye gideceğiz. Temel yaklaşımımız birebir yolda yürümektir. Misal kılmak değil, birlikte olabilmek ve birlikte hareket edebilmektir. Ortak paydamız Türkiye’mizin refah, müreffeh, hür ve özgür ülke olma yolundaki sevdasının yürümesine devam etmesidir. Bir ülkenin kendisinin ilerletebilmesi daima birlikte hareket edebilmesine, kardeş olabilmesine bağlıdır. Zenginlik olarak farklılığı ve çeşitliliği kabul edip, onu birebir potada yoğurarak ileri götürmesine bağlıdır. Bugün bunu başarabilen bir partinin toplantı salonundayız. Bugün bunu başaran siyasi hareketin başkanı de Recep Tayyip Erdoğan ve onun yol arkadaşlarıdır. Bunu 2002’de de, 2020’de de başardık, 2023’te de 2024’te de daima bir arada başaracağız.””

Önlerindeki manileri aşarak gayelerini ulaşacaklarını kaydeden Kabaktepe, “Kim ne derse desin, yolumuzda yürümeye devam edeceğiz. Türkiye’yi büyütmeye, geliştirmeye devam edeceğiz. Tüm renk ve ırklarıyla herkesin birinci sınıf olduğu ülkeyi inşa ettik. Bunu daha ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

 

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir