Connect with us

Ulusal Savunma

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Özhaseki: Orman yangınlarında provokasyon var üzere

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Mahallî İdareler Lideri Mehmet Özhaseki, Sivas Belediyesi tarafından kente yapılacak olan yeni projelerin …

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Mahallî İdareler Lideri Mehmet Özhaseki, Sivas Belediyesi tarafından kente yapılacak olan yeni projelerin temel atma merasimine katılmak üzere Sivas’a gitti.

‘Provokasyon var gibi’

Birkaç gündür devam eden orman yangınlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Özhaseki, “Olağan ki bu yangınlar nasıl çıkıyor, ansızın nasıl başlıyor? Bu mevzularla ilgili resmi açıklamalar yapılıncaya kadar biz de ihtiyatla takip ediyoruz. Lakin toplumsal medyadan gördüğümüz güya bir provokasyon var üzere. Bir anda birkaç yerde başlayan orman yangınları da bu türlü bir şeyi işaret ediyor. Daha evvel PKK’lıların ‘ateşin çocukları’ diye başlattıkları yangınların da var olduğunu biliyoruz. İnsan canına kıyan ağacına da kıyar, canlının da canına kıyar. Zira onlarda vicdan, merhamet yok. Dışarının satılmış uşakları olarak bunları da çok rahatlıkla yapabilirler. Bana nazaran asıl üzücü olan taraf şu, güya körleri, sağırları ve dilsizleri oynuyoruz. Türkiye’nin belalı sicilli düşmanları şu anda, Türkiye’nin dışında yabancı casusların verdiği ziyanlardan daha büyük tehlike saçan birkaç örgüt varken bunlar karşısında lisanı tutulmuş halde sesini çıkarmayan yahut onların siyasi uzantılarıyla temaslı olan insanların olmaları. FETÖ, DEAŞ, PKK üzere belalar var” tabirlerini kullandı.

‘Son periyotların modası algı operasyonu oldu’

CHP’li belediyeleri eleştiren Özhaseki, kelamlarını şu halde sürdürdü:

“Bugün Sivas Belediyesi’nin 343 milyon lira civarında 13 projesinin temel atmasını birlikte yapacağız. Geçenlerde Adana’da tek katlı bir kreşin etrafına toplanmış 9 tane CHP’li büyükşehir belediye lideri, yanlarında milletvekilleriyle temel atma merasimi yapıyorlardı. Neyse Allah’tan heykel yapmadılar yahut tuhaf tuhaf işlerle uğraşmaktan bazen bu türlü küçücük, minyon da olsa bir kreş yapmaları takdire şayandı. Ondan ötürü arkadaşlarımızı tebrik ederiz. Büyük kentlerin başına gelirken büyük argümanlarla geldiler. Bu kentlerin devasa bütçelerinin olduğunu, kimseye gereksinim olmadan acayip halde bu kentlerde işler yapacaklarını söyleyenlerin ortadan vakit geçmesine karşın, 2,5 sene üzere bir müddet geçmesine karşın taş üzerine taş koyduklarını göremedim. Ne yapıyorlar pekala? Cumhuriyet Halk Partisi stratejisi olarak daima algı operasyonu yapıyorlar. Algı operasyonu çekerek palavraların gerisi ardı kesilmeden devam ediyor. Bunu genel yönetim için de mahallî yönetim için de yapıyorlar. ‘Kimseyi işten çıkartmayacağız, çalışana dokunmayacağız’ dediler ne oldu pekala, İstanbul’da neredeyse 12 bin kişi işten atıldı. 12 bin garibanı işten attılar lakin 18 bin kişiyi de işe aldılar. Tüm dünyaları ‘Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti gitsin de ne olursa olsun’ fikirleri üzerine heyeti. Ne yapacaksınız kardeşim? Biz nihayetinde bir faniyiz. Biz gittik diyelim, ne yapacaksınız? Millet sizi seviyor mu? Hayır. Sizin millete vereceğiniz bir şey var mı? Hayır. Bir programınız var mı? Hayır. Ne yapacaksınız siz o vakit? Allah’a hamdolsun, 19 yıldır iktidarız. Bu iktidarımızla adeta sessiz bir ihtilal yaşattık. Muvaffakiyetten muvaffakiyete koştuk. Altını çizerek argümanla söylüyorum. Bizler evvelki hükümetlerin hangisiyle kıyaslarsanız kıyaslayın hepsinden daha başarılıyız.”

‘Yerel idareler açısından 1994 yılı milattır’

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ve ‘gönül belediyeciliği’ inşa ettiklerini söyleyen Özhaseki, “Türk siyasi hayatında dönüm noktaları vardır. Bu tarihler hiç unutulmaz. Lokal idareler açısından 1994 yılı adeta bir milattır, 94 yılı öncesinde o denli bir belediyecilik anlayışı vardı ki, çoklukla soldan gelen belediyelerin tamamı militan bir kadrolaşmayla, güya bir işgal kuvvetleri üzere belediyeleri ele geçirir, hizmeti asla düşünmezler ve aksiyondan aksiyona koşarlardı. Başlarında sadece sempati duydukları ya Çin’e ya da küçük Arnavutluk’a, Küba’ya hayranlık duydukları sistemi getirmek için belediyeleri bir basamak olarak görürlerdi. Sular akmazmış, çöp dağları patlamış, kimsenin umurunda değildi. Lakin 1994 yılı geldiğinde o denli bir seçim kampanyası başlattık ki başta İstanbul’da Cumhurbaşkanımız, Anadolu’nun birçok vilayetinde de bizler, “Kimseyi ayırmadan hizmet edeceğiz” diyerek yola çıktık. Hizmet belediyeciliği o devirde ortaya çıktı. İktidar olduktan sonra çok şükür daha büyük projelere imza atmaya başladık. Kentlerimizi bir bütün olarak görüp, kendi medeniyetimizi inşa edecek halde büyük projeler ortaya koymaya başladık. İşte o vakit da ‘marka şehirler’ dedik, bunun ismine. En son devirde de Cumhurbaşkanımızın sözüyle ‘gönül belediyeciliğini’ inşa ediyoruz. Büyük projeler, köprüler, inşaatlar yapabilirsiniz fakat o bölgede yaşayan insanların gönlünü alamıyorsanız, garibin duasını alamıyorsanız, onlarla birlikte hareket edip bu işleri onları katarak yapamıyorsanız yaptığınız işler beyhude” diye konuştu.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir