Connect with us

Güncel Haberler

ABD’de, büsbütün aşılanmış bireylere maske kullanımının tekrar tavsiye edilmesi bekleniyor

ABD Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezi (CDC) geçtiğimiz mayıs ayında, Kovid-19’a karşı büsbütün aşılanan bireylerin, özel durumlar haricinde iç …

ABD Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezi (CDC) geçtiğimiz mayıs ayında, Kovid-19’a karşı büsbütün aşılanan bireylerin, özel durumlar haricinde iç ve dış yerlerde maske ve toplumsal ara kuralını uygulamasına gerek olmadığını açıklamıştı.

ABD’de Kovid-19’un Delta mutasyonu nedeni ile artan hadiselerin akabinde CDC’nin mahallî saatle 15.00’de düzenleyeceği basın toplantısı ile büsbütün aşılanan bireyler hakkındaki maske kararında geri adım atacağı düşünülüyor.

CDC’nin büsbütün aşılanmış şahısların kimi bölgelerde tekrar maske kullanmalarını tavsiye edeceği beklenirken, detayların şimdi net olmadığı tabir edildi.

Öte yandan ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü (NIAID) Yöneticisi Dr. Anthony Fauci ise geçtiğimiz pazar günü yaptığı açıklamada, büsbütün aşılanmış olan ABD’liler için maske kullanım kılavuzunun revize edilmesinin “aktif olarak değerlendirildiğini” ve tartışmaların bir kesimi olduğunu tabir etmişti.

ABD’de salgının başından bu yana toplam olay sayısı 35 milyon 287 bin 441’e, toplam can kaybı ise 627 bin 40’a ulaştı.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir