Connect with us

Güncel Haberler

6 Ocak Kongre baskınında AP fotoğrafçısına saldıran kişi hatalı bulundu

Gazetecilere yahut medya ekipmanlarına yönelik ataklarla ilişkili olarak yakın kısa mühlet evvel tutuklanan çok sayıda Kongre baskını zanlısından …

Gazetecilere yahut medya ekipmanlarına yönelik ataklarla ilişkili olarak yakın kısa mühlet evvel tutuklanan çok sayıda Kongre baskını zanlısından biri olan Byerly, ‘federal bir memura saldırmak, kolluk kuvvetlerini engellemek ve fotoğrafçıya karşı saldırı’ da dahil olmak üzere birçok federal suçlamayla karşı karşıya.

Şimdi savunmasını sunmayan Byerly’i AP foto muhabiri John Minchillo’ya saldırdığı anın imgeleri ele verdi.

İddianamede, imajlarda Byerly’nin fotoğrafçının yüzünü, boynunu ve yakasını tuttuğu görülürken, oradaki bir kişinin Minchillo’yu inançlı bir yere çıkarmak üzere yardım ettiği söz edildi.

Savcılar ayrıyeten Byerly’nin kongre binasına bir şok tabancası götürdüğünü ve binanın batı tarafında polis memurlarına ateş ederken onu kullanmaya çalıştığını kaydetti.

Adalet Bakanlığı geçen hafta da 6 ocak kongre olaylarına gazetecilere ve ekipmanlarına saldırılan birkaç zanlıyı tutuklamıştı.

Washington’da 6 Ocak’ta miting düzenleyen eski ABD Lideri Donald Trump’ın destekçileri kongre binasına yürümüş ve polis barikatlarını aşan çok sayıda gösterici kongreye girmişti.

Tıkla ve Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir